Inne aktulności dotyczące straży pożarnej

Ćwiczenia Powiatowe Bardo 2010

Wypadek drogowy-zdarzenie masowe to ćwiczenia jakie odbyły się przy współpracy Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach , jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, Policji oraz Pogotowia Ratunkowego. Ćwiczenia odbyły się na mocy decyzji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich po wcześniejszych ustaleniach z stosownymi organizacjami.

W dniu 27.09 2010r o godzinie 9 na jednej z Bardeckich ulic doszło do zderzenia dwóch pojazdów, busa i samochodu osobowego w wyniku czego obrażeń doznało 12 osób. Dwie osoby zostały uwięzione w samochodzie osobowym. Przy pomocy urządzeń hydraulicznych ratownictwa technicznego wykonano dostęp do rannych. W wyniku ciągłości prowadzenia działań ratowniczych odbywała się segregacja poszkodowanych wraz z Zespołem Pogotowia Ratunkowego, oznaczająca priorytety terapeutyczno-transportowe w trakcie której 6 osób zostało zakwalifikowanych do grupy zielonej charakteryzującej się obrażeniami ciała w najmniejszym stopniu kolejne 3 osoby to ludzie drugiego stopnia pilności dla których wczesne leczenie chirurgiczne jest z jednej strony bezwzględną koniecznością dla zapewnienia bezpośredniej szansy przeżycia, z drugiej zaś strony dla uniknięcia lub zmniejszenia komplikacji zagrażających życiu -jest to grupa oznaczona kolorem żółtym. Do grupy czerwonej czyli poszkodowanych w pierwszej kolejności do leczenia i ewentualnego transportu do szpitala kwalifikowani są poszkodowani, u których stwierdzono stan bezpośredniego zagrożenia życia w tym przypadku spośród całej grupy 3 osoby z urazami czaszkowo mózgowymi, niedrożnością dróg oddechowych ciężkimi obrażeniami klatki piersiowej.

Wstępna analiza i ocena pracy ratowników wywołała interesującą dyskusje, rozmowy przeniosły się nad Nysę gdzie wszyscy częstowali się smaczną grochówkę przygotowaną przez zespół Gminny Pana Żegańskiego.

Na czas prowadzonych ćwiczeń jednostka OSP KSRG Braszowice została wezwana do Komendy Powiatowej jako zabezpieczenie Powiatu Ząbkowickiego.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności i technik w zakresie prowadzenia działań ratowniczych, współdziałanie ze sobą wszystkich podmiotów biorących udział w zdarzeniu, koordynacja prowadzenia działań dowódcy w porozumieniu z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania (łączność na dwóch kanałach radiowych) z uwagi na wielkość zdarzenia.

Ocena pracy ratowników i wnioski z niej wypływające będą przedmiotem opracowania wykonanego przez wydział operacyjny komendy do wykorzystania w bieżącej pracy strażaków.

W zdarzeniu udział brało:

JRG Ząbkowice Śląskie Renault

JRG Ząbkowice Śląskie Man

OSP KSRG Bardo

OSP KSRG Przyłęk

OSP KSRG Stolec

OSP KSRG Kamieniec Ząbkowicki „I"

Pogotowie Ratunkowe

Policja

 

   BEZPIECZNY PRZEJAZD
bezpieczny-przejazd_m

              FAJERWERKI

Fajerwerki

 

                Służba Cywilna

godlo1 duze

 

Prezentacja 3333


strazwawa

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo psp czarno białe

Dla pracowników:ikona webmail

Informacja telefony

KOMUNIKAT

             

          OD 25 MAJA ZMIANY W OBSŁUDZE INTERESANTÓW.
KomendaPowiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zabkowicach Śl., dopuszcza bezposrednią obsługę interesantów w obszarze działania
sekcji kontrolno-rozpoznawczej, WYŁĄCZNIE PO WCZEŚNIEJSZYM KONTAKCIE TELEFONICZNYM I UZGODNIENIU SPOTKANIA z funkcjonariuszem KP PSP Ząbkowice Śl.

OBSŁUGA INTERESANTÓW BĘDZIE REALIZOWANA ZGODNIE Z PONIŻSZYMI ZASADAMI:
- DOPUSZCZALNA LICZBA INTERESANTÓW W POMIESZCZENIU NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 1 OSOBY NA 1 STANOWISKO.
- PAMIĘTAJ O PODSTAWOWYCH ZALECENIACH DOTYCZĄCYCH ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE EPIDEMII.

PRZYCHODZĄC DO KP PSP ZĄBKOWICE ŚL.
- ZAŁÓŻ MASECZKĘ I RĘKAWICZKI
- ZACHOWAJ DYSTANS OD ROZMÓWCY (2 METRY)

W sprawach niewymagających osobistego udziału, prosimy o korzystanie z alternatywnych sposobu komunikacji za pośrednictwem drogi elektronicznej lub telefonicznej oraz pocztą tradycyjną.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Dane adresowe

Komenda Powiatowa PSP w Ząbkowicach Śl.
ul. Waryńskiego 15
57-200 Ząbkowice Śląskie 

tel.  74-8157-375
fax: 74-8157-683
Sekretariat: kpzabkowice@kwpsp.wroc.pl

 

© 2010 - 2017 KP PSP w Ząbkowicach Śląskich.